Džiaugiamės galėdami pristatyti JAUNYN ambasadorę – gyvensenos medicinos specialistę Kotryną Nausėdę. Kotryna – savo srities profesionalė, kurios klinikinė patirtis leidžia išsamiai pažinti žmogaus fizinį ir emocinį kūną. Ji tiki, kad holistinis požiūris ir sąmoningi kasdieniai pasirinkimai – sudarantys net 50% mūsų sveikatos – padeda užtikrinti gyvenimo kokybę.
Kotrynos puoselėjamos vertybės puikiai dera su JAUNYN filosofija – skatinti sveikesnį ir harmoningą gyvenimo būdą, pagrįstą moksliškai patikrintais sprendimais. Kotryna siekia padėti nepasiklysti informacijos gausoje ir dalijasi tik saugiais, kokybiškais įrankiais, kurie lengvina kasdienybę bei gerina savijautą. Didžiuojamės, kad JAUNYN ambasadorių tarpe – dar viena savo srities specialistė, kurią galime drąsiai rekomenduoti klientams ir mūsų bendruomenės nariams.
Kviečiame artimiau susipažinti su Kotryna trumpame interviu.
– JAUNYN siekia skatinti sveikatai palankius pasirinkimus, kurie prisideda prie ilgos ir produktyvios jaunystės. Kaip Jūs apibūdintumėte ilgą jaunystę ir ilgaamžiškumą? Ką tai reiškia Jums?
– Ilgaamžiškumas man – toks gyvenimo būdas, kuris pirmenybę teikia ne tik ilgėjančiam gyvenimui, bet ir gyvybingam, prasmingam buvimui. Tai – pusiausvyra tarp geros fizinės sveikatos, proto aiškumo, emocinio atsparumo ir gilios prasmės ieškojimo ir kūrimo. Kol ieškai ir kuri, tol esi jaunas.
Kaip gyvenimo būdo medikė ir empatikė, į ilgaamžiškumą žiūriu kaip į tarpusavyje susijusią kelionę, kurios pagrindą sudaro mokslas, bet kurią taip pat praturtina sąmoningumas, santykiai ir kasdieniai pasirinkimai. Mano tikslas – suteikti žmonėms galimybę gyventi ilgiau ir sveikiau, suprantant unikalią kūno, proto ir aplinkos sąveiką.
Dirbdama su ilgaamžiškumo prekės ženklu, matau galimybę įkvėpti kitus į senėjimą žiūrėti ne kaip į apribojimą, o kaip į besivystantį skyrių, leidžiantį klestėti, augti ir gyventi visavertiškai. Ilgaamžiškumas man yra menas gerai gyventi kiekvieną dieną.
– Papasakokite, kaip rūpinatės savo ilga jaunyste – ar turite mėgstamus ritualus, o gal labai griežtą ir atsakingą režimą?
– Rutina man, kaip gyvensenos medicinos specialistei, yra kritiškai svarbi, nes ji – saugumo uostas, aplink kurį sukantis paprasčiausia išlaikyti pusiausvyrą, kad ir ko besiimčiau: pacientų konsultavimo, kūrybinių darbų, buities. Neįsivaizduoju dienos be meditacijos, be jogos, be sulčių su žalėsiais.
– Ilgaamžiškumo tema šiuo metu yra kaip niekada aktuali ir apima įvairiausias sritis – mitybą, papildus, miegą, fizinį aktyvumą ir net technologijas ar terapijas. Kurie veiksniai Jums svarbiausi?
– Kaip ir minėjau, man svarbiausia – režimas. Jeigu diena prasideda pagal tai, kaip įprasta ir patogiausia – rasiu laiko ir sveikesniems mitybiniams pasirinkimams, nepamiršiu suvartoti ir visų konkrečiam laikotarpiui tikslingiausių papildų, pajudėsiu, nuveiksiu ką nors prasmingo, nepamiršiu dėkingumo ir lengviau užmigsiu. Iš asmeninės ir darbinės patirties žinau, kad trūksmingai naudojamos kraštutinės priemonės retai yra tvarios, tad esu linkusi į sveikatinimąsi žvelgti paprasčiau – geriau mažiau, ramiau, bet užtikrintai, stabiliai, ilgaamžiškai.
– Kaip apibūdintumėte savo mitybos filosofiją? Ar laikotės kokių nors principų?
– Šiuo metu bet kokių restriktyvių griežtų dietų vidutiniškai laikosi apie 25% vyrų ir 54% moterų. Statistika rodo, kad 35% jų taps, arba jau yra, obsesyviai besilaikančiaisiais dietų. Iš obsesyviųjų – 20-25% pasiligoja valgymo sutrikimais, kurie iš esmės lemia prastą fizinę, emocinę ir dvasinę sveikatą. Dietinė pramonė aktyviai siekia žmonių dėmesį kreipti nuo giluminių ar tarpasmeninių iššūkių į turinį lėkštėje ir kūno dydį – kuria iliuziją, kad šių dviejų kontrolėje ir mažinime atsiras tikroji laimė. Iš šia iliuzija tikinčiųjų, galbūt net įtampą su maistu ir kūnu išmokusių jausti, pelnosi begalė verslų, kuri tikrai nepaiso tikrosios sveikatos ir holistinio jos matymo. Toks matymas man artimas kai žvelgiu į savo lėkštę. Man svarbu savęs pernelyg neriboti, valgyme jausti malonumą. Tiesa, daugiausiai malonumo jaučiu tuomet, kai valgau maistą tokį, kuris myli mane atgal – spalvotą, šviežią, įvairų.
– Šiandieniniame skubėjimo ir įtampos kupiname pasaulyje žmonės vis dažniau siekia atrasti pusiausvyrą. Kokius patarimus galėtumėte duoti, kaip ją rasti?
– Kiekvienam svarbu ieškoti sau patogiausio įrankio balansui. Pacientam taip pat miniu – įrankis turi būti nenusižiūrėtas, bet tinkamas tik jums, dabartinėms aplinkybėms, individualiems tikslams. Man geriausiai veikia nuo šurmulio atsitraukimas per meditatyvias veiklas – proto nuraminimą per meditaciją, jogą, sąmoningo kvėpavimo akimirkas. Kai kurie sako, kad tam reikia dar laiko, bet dažnai užtenka visai nedaug, bent keletos minučių, užtat kasdien. Be to, nuraminus protą, visai kitaip vyksta dienos eiga – daugiau susitelkimo, mažiau blaškymosi.
– Išbandėte Jaunyn pesketarišką „Ilgos Jaunystės” mitybos planą, susipažinote su ilgai jaunystei palankios mitybos principais. Pasidalinkite savo atradimais – kas labiausiai Jus nustebino?
– Pesketariškas „Ilgos Jaunystės” mitybos planas savaime jau labai artimas valgymui, kurį su šeima praktikuojame namuose. Vis gi, nauji receptai įkvėpė naujesnių skonių, keičiant kiek pabodusius, tyrinėjimui. Be to, sunkiai įsivaizduoju dienas be skanaus sumuštinio. Kartais vyras juokauja, klausdamas kiek galiu juos valgyti, tai dabar valgydama parodau receptus ir iš Jaunyn mitybos plano. Sakau, kad štai, net ir čia rekomenduojami skanūs, spalvingi, maistingi sumuštiniai. Tokie jie, priešingai nei vaikystėje valgyti – be abejonės palankūs sveikatai ir patenkina malonumo iš maisto poreikį.